50065954_10155965878962694_1733986058124656640_o

Harjuta. Harjuta. Harjuta.

Muidugi tuleb kasuks, kui sa loed pauside, kehakeele ja intonatsiooni kohta. Aga kui sul on väga tugev lavahirm, siis sa ei suuda esinedes teooriale mõelda. Esinemishirmu vähendamiseks tuleb lihtsalt harjutada, harjutada, harjutada. Harjutada erinevas kontekstis ja erinevale publikule. Mida mugavamalt end tunned, seda suuremale publikule saad esineda. Ja pea meeles: närvist ei saa kunagi lahti. Tervislikus koguses esinemishirm on vajalik paremaks soorituseks. Ka pärast 100 esinemist tunned endiselt hirmu, kuid oluliselt vähem kui esimese 10 esinemise juures. Seega: harjuta.

Inspiratsiooniks: siin on fail minu avalike esinemistega. Võid ka endale midagi sellist teha. Minu tabelist on puudu koolis esinemised jm väiksemad etteasted, kuid esinemisega algust tehes soovitan ka need kirja panna – iga esinemine on kogemus. Lisaks soovitan oma esinemist filmida, sest siis saad päriselt aru, mida tegid hästi/halvasti. Enamasti inimesed üllatuvad, kui rahulikud nad videos välja näevad (võrreldes sellega, mis seespool toimub).

Seotud postitused

Male võidab südameid

Male on tublisti üle tuhande aasta vana mäng. Võiks mõelda, et ajas on selle populaarsus langenud (tänapäeval mängitakse ju hoopis LoLi või Fortnite’i?), aga viimase

Loe edasi »

1 thought on “Kuidas avalikult esineda”

  1. Pingback: Kogemuslugu Tarmoga: sea endale pisikesi eesmärke – Teeviit

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga