Kas sul on hea meel haige olla?

drugs-g0a90f30ce_1920

Kui me oleme terved, siis me tavaliselt ei mõtle haigeks jäämisest. Isegi kui mõtleme, siis me kindlasti ei oota haigeks jäämist. Aga kui sa ühel hetkel tõesti külmetuse, koroona või gripi külge saad, siis on kaks varianti:

  1. sul on kahju, et asjad tegemata jäävad – teeksid neid hea meelega, kui enesetunne parem oleks
  2. sul on (salaja) hea meel, et võid puhata ilma süümepiinadeta

Muidugi võib sul olla kahju ning salaja hea meel samal ajal – see tundub üsna loomulik. Ma soovitan olla ettevaatlik selle teise punktiga: mida rõõmsam sa oled, et saad toimetustest pausi võtta, seda suurem on tõenäosus, et su töö ja puhkamise tasakaal on paigast ära. Kui sa järgmine kord haige oled, ürita märgata seda tunnet endas.

Kui sul on (salaja) hea meel, et võid puhata ilma süümepiinadeta, siis mõtle neile küsimustele:

  1. kas sa tunned end tihti halvasti, kui “vaba aeg” on?
  2. kas sul on raske eristada hetki, mil töötad või puhkad?
  3. kas tunned tööd tehes, et pole piisavalt keskendunud/produktiivne?

Jah-vastus võib tähendada, et saaksid enda enesetunnet oluliselt parandada, kui su töö/puhkamise suhe parem oleks. Mõned viisid seda parandada on kindel rutiin, erinev keskkond tööks ja puhkamiseks, tööd segavate tegurite vähendamine ja puhkuse kalendrisse lisamine. Selle asemel, et minu nõu kuulata, võta taimeriga 5 minutit, et ise lahendusi leida, ning kaalu vastupidiseid nõuandeid.

Seotud postitused

Male võidab südameid

Male on tublisti üle tuhande aasta vana mäng. Võiks mõelda, et ajas on selle populaarsus langenud (tänapäeval mängitakse ju hoopis LoLi või Fortnite’i?), aga viimase

Loe edasi »

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga